2 lata bez strumienia wiadomości na Facebooku

Po zainstalowaniu wtyczki, mierzącej czas spędzony przy komputerze, stwierdziłem, że zbyt dużo czasu spędzam na Facebooku.

Wchodziłem sprawdzić coś jednego, traciłem uwagę i marnowałem czas. Użyłem więc innej wtyczki do Chrome, która usuwa news feed. Od tamtego dnia zaglądałem jeszcze z przyzwyczajania na fb.com, aczkolwiek, gdy nie widziałem żadnych postów, twierdziłem, ze na dzisiaj to wszystko i wracałem do ważniejszych rzeczy.

Continue reading →

10 książek które powinieneś przeczytać w tym roku

Pewnie wielu z was postanowiło w nowym roku więcej czytać. Specjalnie z myślą o was przygotowałem ten wpis. Z większością z poniższych tytułów miałem już przyjemność się zaznajomić, inne już czekają na swoją kolej. Pewnie macie coś ciekawego do dorzucenia, śmiało piszcie w komentarzach. Udanego nowego roku :)

Siła nawyku / The Power of the Habbit – Charles Duhigg

Siła Nawyku

Siła Nawyku w bardzo przystępny sposób tłumaczy, skąd biorą się nasze przyzwyczajenia. Czym jest siła woli. Jak możemy nauczyć się bardziej kontrolować nasze zachowanie, oraz jak skutecznie zmieniać nasze złe nawyki. Nie jest to jednak poradnik typu „Zrób to, potem to”. Bardziej obrazuje i nakierowuje. Polecam każdemu – kto cierpi na chroniczny brak czasu. Chcesz coś zmienić w swoim życiu, poprawić swoją produktywność. Przy okazji przeczytać wiele świetnych anegdot – łap ją śmiało. Na podstawie wycinka z tej książki powstał wpis LINK

Continue reading →