Blogi specjalistyczne i firmowe które warto śledzićOstatni wpis o książkach bardzo wam przypadł do gustu. Dzisiaj uzupełnię zeszłotygodniową notkę o specjalistyczne i firmowe blogi, które warto śledzić i które znajdują się na moim Feedly.
Uwaga ogłaszam również amnestie! Pod tym wpisem możecie linkować do waszych ulubionych blogów, jedynym warunkiem jest to byście trzymali się 3 poniższych kategorii.

E-Commerce

Jeżeli zajmujesz się zawodowo e-commerce. Prowadzisz sklep internetowy, sprzedajesz przez internet i chcesz poważnie zgłębić wiedzę związaną z powyższymi tematami to trzy poniższe blogi są właśnie tym czego potrzebujesz. Wszystkie są zagraniczne, są prowadzone od kilku lat i stoją za nimi ludzie z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Conversion XL
Conversion XL

http://conversionxl.com/blog/

Get Elastic
Get Elastic

http://www.getelastic.com/

Practical Ecommerce

Practical E-Commerce

http://www.practicalecommerce.com/

Firmowe

37 Signals

37 Signals

http://37signals.com/svn

Dwie książki 37 Signals opisałem w poprzednim wpisie. Jedną z naczelnych wartości wyznawaną przez chłopaków z tej firmy jest właśnie dzielenie się wiedzą. Jeżeli prowadzisz biznes w internecie, zarządzasz rozwojem usługi lub produktu, to znajdziesz na tym blogu wiele wartościowej wiedzy.

Clarity

Blog Clarity

http://blog.clarity.fm/

Clarity to firma zajmująca się consultingiem i wsparciem rozwoju wiedzy w startupach. Skupia w swoim ekosystemie ludzi z potężnym doświadczeniem i wiedzą. Na blogu porusza tematykę związaną z przedsiębiorczością i prowadzeniem własnej firmy.

Ideas 2 Action

 

http://ideas2action.pl/

 

 

Blog firmowy Divante jednej z największych agencji e-commerce w Polsce. Prowadzony od wielu lat przez jej pracowników, oraz prezesów. Podobnie jak 37 Signals Div lubi dzielić się wiedzą i robi to w bardzo przystępny sposób. Tematyka to oczywiście e-commerce, marketing internetowy, oraz od niedawna zarządzanie w IT.

netguru

Net Guru Blog

https://netguru.co/blog

Polski software house netguru od pewnego czasu prowadzi bloga po angielsku. Pisza konkretnie, piszą o web developmencie, o prowadzeniu biznesu, i o życiu firmy. Ciekawie i przystępnie.

Visual Website Optimizer

Visual Website Optimizer

 

http://visualwebsiteoptimizer.com/split-testing-blog/

Testy A/B, optymalizacja stron, konwersja, użyteczność. Jeżeli interesujesz się którymś z tych tematów lub pracujesz w e-marketingu to zdecydowanie powinieneś mieć ten bloga w ulubionych.

Specjalistyczne

Product Labs

Product Labs

http://productlabs.pl/

Maciek Oleksy to bardzo inteligentny gość. Lubi lean, tak samo jak ja. Pisze konkretnie o start-upach, PM-owaniu i programowaniu, po jego wpisach widać że ma bogate kilku letnie doświadczenie.

Martekerka

Martekerka

http://martekerka.pl/

Marta pisze o szeroko pojętym marketingu, widać ma pasję i duże chęci by tworzyć wartościowe content. Nie boi się trudnych tematów, a przy okazji dobrze się przy prowadzeniu tego bloga bawi.

Edwin-Zasada.pl

Edwin-Zasada.pl

http://edwin-zasada.pl/

Edwin specjalizuje się w marketingu w sektorze MŚP. Z racji tego że nie pozjadał jeszcze wszystkich rozmów, często do swoich publikacji zaprasza specjalistów z wybranych dziedzin. Jego wpisy dzięki temu nabierają merytorycznego smaczku.

Michał Cortez

Michał Cortez

http://www.michalcortez.com/

Michał niestety bardzo rzadko postuje, ale facet mocno zarobiony, więc nie ma się co dziwić. Polecam jego slideshare i fanpage wrzuca tam fajne casy study i konkretną wiedzę. Siedzi w e-commerce, e-marketingu i we wszystkich innych rzeczach, które wspierają sprzedaż w internecie.


Sharing :
  • Awww dzięki Łukasz! Miło słyszeć, że naszego bloga ciekawie się czyta!

  • Wow, dzięki Marto. Pierwszy raz, coś, ktoś o mnie ;-) Fajne zestawienie, dużo inspiracji :-)